Sıkça Sorulan Sorular

 • Aracımız PPF kaplanırken sökülüyor mu? Nereler Sökülüyor?

  Aracınızın kusursuz işçiliği için profesyonel ekibimiz aracınızın dış trimlerini: Kapı kolu, cam çıtaları, ihtiyacı halinde dikiz aynaları, marka logoları, arka stopları ve depo kapağı sökülerek temizleme ve kaplama uygulaması yapılmaktadır. Bu parçaların kusursuz sökülmesi ve takılması aracınızda bulunan kaplamanın yokmuşçasına olmasında büyük rol oynar ve bu sebeple PPF kaplanacak parçaların dışarda kalıp ölçüsü alınarak kaplanmasında ve araç üzerinde maket bıçağı gibi kesici alet kullanılmasına lüzum bırakmaz.

 • Renkli Araç Kaplamada nereler sökülüyor?

  Renkli kaplamada PPF kaplamanın yanı sıra tampon kulakları açılır ve tampon üzerinde bulunan panjur ve benzeri plastik trimler sökülür, çamurluk-tampon arasında ki boşluk, panjurun tampona temas eden diplerinde gövde şase rengine ait açıklıklar kalmasının önüne geçilir ve kaplanan folyonun tamamen kusursuz görüntüsünü ortaya koyar.

 • Seramik Kaplama Taş Yaralarını engeller mi? Araç Üzerinde Dökülmesi mümkün mü?

  Seramik kaplama Çizikleri tamamen giderilmiş hare hologram uygulaması yapılmış ve tamamen alkolle yüzey temizliği yapılmış gövdeye uygulanır ve kürleşme süresi doldurulana kadar araç sabit tutulur. Bu uygulamaların sonrasında aracınız üzerinde oluşan parlak tabaka verniğinize işleyen Seramik kaplama uygulamasıdır. Bu uygulama aracınızın boyasını parlak gösterir fakat darbelerden korumaz. Kuş pisliği asidi araç boyasına ortalama 7 saatte işlemeye başlarken seramik kaplama olan bir yüzeyde yaklaşık 24 saatte işlemeye başlayacaktır. Seramik kaplama vernik üzerinde bulunan bir kaplamadır fakat zamanla silinerek kaybolacaktır, her hangi bir sebeple dökülmesi ve görsel bir çirkinliğe yol açması mümkün değildir.

 • Seramik Kaplama nedir? Nasıl yapılır?

  Uygulama öncesinde aracınız 0 km bile olsa detaylı ön yıkama, tüm gövde üzerinde demir tozu temizliği ve kil temizliği yapılır, aracın boyasındaki görsele istinaden Kalın pasta, İnce Pasta, Arakat Pasta uygulaması, hare/hologram giderme ve Alkol temizliği sonrasında yapılan bir son kat araç koruma uygulamasıdır. Uygulama sonrasında minimum 6 saat kürleşme süreci bulunmaktadır.

 • PPF Kaplama Sökülürken Boya Kalkması Olacak mı?

  PPF Kaplama kesinlikle Tam Poliüretan Malzemeler kullanılarak yapılmalıdır. Bu ürünlerin yapışkanlığı piyasada çokça satılan TPH ürünlere nazaran daha yumuşaktır ve boyanıza size vadedilen zamanda profesyonellere söktürmeniz durumunda zarar vermeyecektir. Kaplama öncesinde araç kaportasında boya kalınlık ölçme işlemi uygulanmalıdır ve sonradan tadilat görmüş parçalar kesinlikle tespit edilmelidir. Fabrikasyon olmayan boyalarda kalkma olasılığı çok yüksektir.

  *TPH ürünler Poliüretan ile PVC yani silikon içerikli petrol ürünüdür. Çakmakla yakma uygulamasında kararan duman ve siyaha döndüğünü göreceksinizdir, üzerinde bulunan yoğun tutkal bir süre sonra aracınızın boyasına işlemeye başlayacaktır. Lütfen kullanmayınız.

 • Detaylı iç temizlik uygulaması nasıl yapılıyor?

  Aracınızın ön koltukları ve arka koltuk oturma kısmı söküldükten sonra tabana tam anlamıyla müdahale edilebilecek bir zemin oluşturulur ve koltuklar dışarda göz hizasında tüm köşelerine eşit temas edilerek yapılacaktır. Üstünde koltuk bulunmayan taban döşemesi çok daha kolay ve tam anlamıyla temizlenmiş olacaktır. Bagaj taban döşemesi de sökülerek dışarda temizlenecektir ve emniyet kemerlerine varıncaya kadar temizlenen araç tamamen vakum işlemleri bittikten sonra koltuk montaj işlemi tamamlanacaktır ve devamında ahtapot ile kurutma aşamasına geçilecektir. Tamamen kurutma işlemi tamamlanmış aracın: deri kumaş bakım uygulaması, torpido ve vinil koruma uygulaması iç ekran ve cam temizliği yapıldıktan sonra klima için ozon sterilizasyon uygulaması yapılacaktır bu sayede tüm bakterilerde yok olmuş olacaktır.